Top
Kemalettin Mah. Salih Omurtak Cd. 170/A Çorlu/Tekirdağ +90 282 651 20 32 info@bagdatpastanesi.com

Hakkımızda

Hikayemiz

Bağdat Pastanesi'nin kurucusu Dursun Ali Usta, 1962 yılında yemyeşil kuzey ormanlarının ele avuca sığmaz mavi gözlü çocuğu Karadeniz ile buluştuğu, Kaçkar Dağları'nın eteklerinde kurulu, Rize'nin Pastacılar ilçesi Çamlıhemşin'den İzmir'e göç ettiğinde henüz on dört yaşındadır.

Amacı; şeker ve unu bir sanata dönüştüren farklı ustaların mutfağına girip işi yerinde öğrenmek ve iyi bir pasta ustası olmaktı. Askerlik çağına kadar pastacılığın tüm renklerini yakından tanımak için dönemin en ünlü pastanelerinde çalışmıştır. Askerlik dönüşü "ilk göz ağrım" dediği iş yerini 1971-1976 yılları arasında Rize Fındıklı'da açıp burada hizmet vermiştir. Çocukluğunu un ve şeker arasında gerçek bir tat, iyi bir lezzet ortaya çıkarmakla geçiren insanların ona öğrettiği bir şeyler vardır. Gerçek ustalar asla yerinde duramaz; gerçek ustalar bildiği; öğrendiği, insana her zaman tatlı gelen, insana her zaman kendini iyi hissettiren mesleki deneyimlerini başka insanlarla buluşturmak ister. Dursun Ali Usta da, bu sebeple iş yerini Rize Fındıklı'dan İstanbul Kadıköy'e taşımıştır. Yaklaşık altı yıl burada kaldıktan sonra 1982 yılında nihayet Tekirdağ Çorlu'ya gelmiştir. İyi ve kötü bütün zamanlarında her daim bir kale gibi arkasında duran, desteğini yanında hissettiği sevgili eşi Hatice hanım ile birlikte, gökkuşağının bütün renklerini tatlı ve pastada buluşturup, çocuklarıyla birlikte büyüyen Çorlu'nun artık olmazsa olmazı Bağdat Pastanesi 'nin kurumsal temelini böylece atmıştır. Tam da ustaların dediği gibi: "Aile olmak böyle bir şey.."


Tanımadığın insanlar ile bir bardak demli çay ve enfes pastalar eşliğinde küçük bir sohbeti geride ve insana sonsuzmuş gibi gelen yıllarda bırakıp geleceğe yürümek... Çorlu Heykel Meydanı'nda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasının tam karşısında, sıcak ve demli bir çay eşliğinde, o günlerden bu günlere nelerin değiştiğini ya da değişmediğini anlamak... Dile kolay; un ve şekerin yeri geldiğinde bir peri masalına, yeri geldiğinde bir aşka dönüştüğü yarım asırlık koca bir ömre yeni ömürler katıp geleceğe öylece yürümek...

Hikayemiz

Hikayemizİşte Bağdat Pastanesi... Çocukları Cüneyt, Tuncay ve Tugay'a iyi bir pastacı ve iyi bir insanın nasıl olması gerektiğini öğretmek, yeni tatlar keşfetmek ve Çorlu'nun güler yüzlü insanları ile, bütün bir aile olmak için Dursun Ali Usta'nın gözetmenliğinde geleceğe, hiç olmadığı kadar kararlı, hiç olmadığı kadar yenilenmiş ve hiç olmadığı kadar ustalaşmış olarak inatla yürümeye ve inatla yoluna devam ediyor.

Vizyon


Dürüstlük, insan ve güven olgusuyla misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin haklarını her durumda koruyarak tabiatımızı zarara uğratmadan, modern çağın gerektirdiği hijyenik ve teknolojik yenilikleri en üst düzeyde kullanarak üretimimizi ve gelişimimizi sağlamaktır.

Misyon


Bağdat Pastanesi olarak müşterilerimize lezzetli tatlar tattırarak gönüllerini fethetmek isteriz. Bu doğrultuda hijyenik ve taze ürünlerimizle sunum yapmaktayız. Amacımız sizler için tercih edilen olmaktır.
Kalite Politikamız

Kalite Politikamız


Bağdat Pastanesi
, ziyaretçilerine lezzetleri ve değişik sunumları ile dikkat çeken farklı seçenekler sunuyor.

Adım adım ilerleyen bu yolda; değişmeyen lezzetle, hijyenik koşullarımız ve tabii ki güler yüzlü hizmetimizle konuklarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Ürünlerimiz, temiz ve sağlıklı koşullarda en iyi malzemeler kullanılarak üretilmekte ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Müşteri Memnuniyeti


Bağdat Pastanesi
 olarak güçlü teknik kadromuz ile yenilikçi, dinamik, verimli, güvenilir bir takım ruhu anlayışında; kalite, zamanındalık ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden taviz vermeden dünya standartlarına uygun ve mümkün olduğunca çok istihdam yaratarak çevremize hizmet sunmaktayız.

Müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki beklentilerini karşılayacak biçimde, tüm çalışanlarımızın aktif görev aldığı bir takım ruhu ile kendimizi yeniliyor; siz değerli müşterilerimiz için durmaksızın çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Doğal

Doğal

Doğal Maddelerle Her Zaman Kaliteli Üretim Yaparız

Taze

Taze

Üretim Günlük Yapılır, Her Zaman Taze Ürün Sunarız

Hizmet

Hizmet

Profesyonel Ekibimiz ile Kaliteli Hizmet Sunarız